Zanim jeszcze zdecydujesz się wynająć jakąkolwiek salę konferencyjną, popatrz na jej różne warianty i zobacz, w jak wielu zróżnicowanych opcjach możesz przebierać. Nie zawsze jest przecież tak, że ta pierwsza opcja, która na samym początku wydaje ci się właściwa, rzeczywiście staje się opcją najlepszą. Ufaj swojej intuicji, ale nie w stu procentach. Sprawdzaj po prostu te sale konferencyjne podkarpackie, które wydają ci się atrakcyjne i zdobywaj na ich temat różne informacje, by móc je od razu w miarę obiektywnie ocenić i powiedzieć o nich coś więcej. Zwróć uwagę chociażby na ich otoczenie. Niby nie powinno mieć ono aż tak dużego wpływu na przebieg debaty, ale – jak się okazuje – jednak ma. Nawet praca staje się przecież przyjemniejsza i jednocześnie efektywniejsza, gdy można ją realizować i wykonywać w odpowiednich optymalnych warunkach.

O to otoczenie możesz zresztą zapytać nie tylko właściciela danego budynku, ale także i właścicieli sąsiadujących z nim placówek. Różnie to przecież bywa. Niektórzy sąsiedzi mogą nie życzyć sobie głośnych imprez, więc jeśli zamierzasz przygotować po konferencji jakąś zabawę taneczną z muzyką graną na żywo albo inną tego typu imprezę lub po prostu wiesz, że może być głośniej, najlepiej będzie, jeżeli zapytasz okolicznych mieszkańców o to, czy takie wydarzenie nie będzie nikomu przeszkadzać. Niefajnie by było, gdyby jakiś uciążliwy sąsiad nagle zakończył waszą zabawę. A tak to się czasem zdarza. Z całą pewnością zapytasz o to właściciela sali, ale akurat jemu nie możesz w stu procentach ufać, bo on zrobi jednak wszystko, abyś chciał wynająć od niego tę salę i to pomimo ewentualnych niedogodności (o tych niedogodnościach po prostu może ci nie wspomnieć).

Druga kwestia to dojazd. Akurat hotel Dębica z czymś takim nie ma problemu i to właśnie pokazuje przewagę hoteli nad innymi lokalami, w których też organizuje się sale konferencyjne, ale które cechują się niestety dużo gorszą lokalizacją. Dojazd jest kluczowy zwłaszcza wtedy, gdy na organizowaną imprezę zapraszasz ludzi z całej Europy i chcesz, by mogli oni dostać się do miejsca wydarzenia w miarę szybko i na tyle sprawnie, jak to tylko jest możliwe. A choć polskie wsie bywają piękne, a umieszczone na nich sale konferencyjne są przeważnie najtańsze, no to jednak nie można o nich powiedzieć tego, że są one dobrze skomunikowane. W przypadku przygotowywania wydarzenia europejskiego lepiej jednak postawić na te duże i znane miasta. Nawet kosztem wyłożenia większych pieniędzy na wynajem sali.