Dębica – od Wisłoki, przez trzygwiazdkowe hotele po sale konferencyjne.

W obecnych czasach, kiedy nasze życie zostało zdominowane przez pandemię, często szukamy miejsc w których moglibyśmy odpocząć i zrelaksować się na tyle, aby nabrać z powrotem sił i wigoru do walki z codziennymi wyzwaniami. Azylu, w którym naładujemy baterie i nacieszymy się bliskim kontaktem z przyrodą.

Właśnie takim miejscem może okazać się województwo podkarpackie, które kusi nas ekosystemem praktycznie o każdej porze roku, a swoimi urokami potrafi zauroczyć nawet podczas kapryśnej pogody. To właśnie tutaj, na Podkarpaciu, położona nad rzeką Wisłoką, leży Dębica – miasto o ponad 650-letniej historii, bogatej we wzloty i upadki. I choć większości z nas to miejsce kojarzyć się może z firmą produkującą opony, to jej walory turystyczne są warte odnotowania.

Atrakcyjność tego miejsca można poczuć szczególnie w jego południowej części, która charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu oraz sporym zalesieniem (bardzo popularny wśród mieszkańców jest górski szlak turystyczny na Łysą Górę oraz Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej). W mieście prężnie rozwijana jest sieć ścieżek rowerowych, co na pewno przypadnie do gustu miłośnikom zwiedzania na dwóch kółkach, szczególnie że taki rowerowy wypad można rozszerzyć o tereny pozamiejskie, gdzie dostępnych jest sporo nieoznakowanych tras.

Jeśli całą naszą podróż zechcielibyśmy zaplanować wyłączając przemieszczanie się autem, to do Dębicy możemy dostać się zarówno koleją (przebiegają tędy 2 szlaki kolejowe – Łódź – Dębica i Kraków – Medyka) jak i samolotem, ponieważ miasto jest położone około 50 kilometrów od Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Dębica to przede wszystkim spora baza noclegowa, oferująca zarówno hotele i spa, jak i bardziej kameralne motele czy zajazdy. Aby się o tym przekonać, wystarczy wpisać frazę hotel Dębica w wyszukiwarkę internetową. Większość z tych miejsc posiada własne restauracje, tak że nie musimy martwić się o to, że pozostaniemy głodni. W okolicznych miejscowościach znaleźć można też obiekty agroturystyczne, w których spróbujemy swojskich produktów.

W szerokiej ofercie znajdziemy nie tylko miejsca, w których odpoczniemy razem z rodziną, ale również i takie gdzie zorganizujemy spotkania biznesowe czy konferencje, ponieważ wiele z obiektów posiada świetnie wyposażone sale konferencyjne podkarpackie. A kiedy już poznamy wszystkie atrakcje jakie proponuje nam to miejsce, Dębica może służyć nam za świetną bazę wypadową do zwiedzania Południa kraju.