Autor: Władysław Otowski

Proste rady dotyczące wyboru sali konferencyjnej

Zanim jeszcze zdecydujesz się wynająć jakąkolwiek salę konferencyjną, popatrz na jej różne warianty i zobacz, w jak wielu zróżnicowanych opcjach możesz przebierać. Nie zawsze jest przecież tak, że ta pierwsza opcja, która na samym początku wydaje ci się właściwa, rzeczywiście staje się opcją najlepszą. Ufaj swojej intuicji, ale nie w stu procentach. Sprawdzaj po prostu te sale konferencyjne podkarpackie, które wydają ci się atrakcyjne i zdobywaj na ich temat różne informacje, by móc je od razu w miarę obiektywnie ocenić i powiedzieć o nich coś więcej. Zwróć uwagę chociażby na ich otoczenie. Niby nie powinno mieć ono aż tak dużego wpływu na przebieg debaty, ale – jak się okazuje – jednak ma. Nawet praca staje się przecież przyjemniejsza i jednocześnie efektywniejsza, gdy można ją realizować i wykonywać w odpowiednich optymalnych warunkach.

O to otoczenie możesz zresztą zapytać nie tylko właściciela danego budynku, ale także i właścicieli sąsiadujących z nim placówek. Różnie to przecież bywa. Niektórzy sąsiedzi mogą nie życzyć sobie głośnych imprez, więc jeśli zamierzasz przygotować po konferencji jakąś zabawę taneczną z muzyką graną na żywo albo inną tego typu imprezę lub po prostu wiesz, że może być głośniej, najlepiej będzie, jeżeli zapytasz okolicznych mieszkańców o to, czy takie wydarzenie nie będzie nikomu przeszkadzać. Niefajnie by było, gdyby jakiś uciążliwy sąsiad nagle zakończył waszą zabawę. A tak to się czasem zdarza. Z całą pewnością zapytasz o to właściciela sali, ale akurat jemu nie możesz w stu procentach ufać, bo on zrobi jednak wszystko, abyś chciał wynająć od niego tę salę i to pomimo ewentualnych niedogodności (o tych niedogodnościach po prostu może ci nie wspomnieć).

Druga kwestia to dojazd. Akurat hotel Dębica z czymś takim nie ma problemu i to właśnie pokazuje przewagę hoteli nad innymi lokalami, w których też organizuje się sale konferencyjne, ale które cechują się niestety dużo gorszą lokalizacją. Dojazd jest kluczowy zwłaszcza wtedy, gdy na organizowaną imprezę zapraszasz ludzi z całej Europy i chcesz, by mogli oni dostać się do miejsca wydarzenia w miarę szybko i na tyle sprawnie, jak to tylko jest możliwe. A choć polskie wsie bywają piękne, a umieszczone na nich sale konferencyjne są przeważnie najtańsze, no to jednak nie można o nich powiedzieć tego, że są one dobrze skomunikowane. W przypadku przygotowywania wydarzenia europejskiego lepiej jednak postawić na te duże i znane miasta. Nawet kosztem wyłożenia większych pieniędzy na wynajem sali.

Sale konferencyjne

Hotel Dębica to możliwość wynajęcia sal konferencyjnych. Jakie wydarzenia mogą odbywać się w salach konferencyjnych? To wszelkiego rodzaju eventy, które wymagają przestrzeni oraz odpowiedniej oprawy.

W sali konferencyjnej zorganizować można bankiet, uroczyste przyjęcie, imprezy firmowe. Jak sama nazwa wskazuje, konferencje to jedno z najczęściej organizowanych wydarzeń.

Sale konferencyjne podkarpackie pozwalają na sprawną organizację wielu imprez i wydarzeń. Sympozja. prezentacje, spotkania biznesowe, wykłady czy imprezy firmowe to przykładowe eventy, które organizuje hotel Dębica.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali konferencyjnej na Podkarpaciu? Ważne jest, aby sala miała odpowiednią powierzchnię, która spełni oczekiwania organizatorów. Także wyposażenie sali konferencyjnej ma znaczenie. Zazwyczaj pierwszorzędną role odgrywają krzesła i stoły, które można ustawić w różnych konfiguracjach: ustawienie teatralne, klasowe, okrąg bądź inne wskazane przez organizatora.

Na sali nie może zabraknąć projektora, który jeszcze szczególnie przydatny podczas wykładów i prezentacji. Projektor może wyświetlać przygotowana materiały na dużym ekranie, aby każdy odbiorca mógł komfortowo odczytać ich treść.
W przypadku imprez i bankietów, sala konferencyjna musi oferować nagłośnienie, stoły bankietowe, całą zastawę. Catering bardzo często idzie w parze z wynajęciem sali konferencyjnej na Podkarpaciu. Szczególnie, gdy hotel Dębica wynajmuje te sale.

Wraz z sala konferencyjną potrzebna jest obsługa, która zadba o prawidłowy przebieg wydarzenia. W razie problemów, obsługa konferencji chętnie pomoże i szybko rozwiąże problem.
Dlaczego sale konferencyjne podkarpackie to dobre miejsce na zorganizowanie imprezy, bankietu, przyjęcia czy konferencji? Wysoka jakość obsługi, nowoczesne przestrzenie oraz doświadczenie to atuty, które przemawiają za wyborem sal konferencyjnych na Podkarpaciu.

Wiele osób zastanawia się gdzie znaleźć odpowiednią przestrzeń dla konferencji, wykładu czy prezentacji dla dużej liczby osób. Niezależnie od liczby uczestników, salę konferencyjną można dopasować do potrzeb organizatora.

Infrastruktura sal, zaplecze gastronomiczne, sanitarne i profesjonalna obsługa to gwarancja, że sale konferencyjne podkarpackie są odpowiednim miejscem do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń.
Poszukując idealnego miejsca dla własnej imprezy czy wykładu, w pierwszej kolejności należy sprawdzić hotel Dębica, który dysponuje salami konferencyjnymi przystosowanymi do każdego wydarzenia.

Dębica – dobry pomysł na wypoczynek

Dębica – od Wisłoki, przez trzygwiazdkowe hotele po sale konferencyjne.

W obecnych czasach, kiedy nasze życie zostało zdominowane przez pandemię, często szukamy miejsc w których moglibyśmy odpocząć i zrelaksować się na tyle, aby nabrać z powrotem sił i wigoru do walki z codziennymi wyzwaniami. Azylu, w którym naładujemy baterie i nacieszymy się bliskim kontaktem z przyrodą.

Właśnie takim miejscem może okazać się województwo podkarpackie, które kusi nas ekosystemem praktycznie o każdej porze roku, a swoimi urokami potrafi zauroczyć nawet podczas kapryśnej pogody. To właśnie tutaj, na Podkarpaciu, położona nad rzeką Wisłoką, leży Dębica – miasto o ponad 650-letniej historii, bogatej we wzloty i upadki. I choć większości z nas to miejsce kojarzyć się może z firmą produkującą opony, to jej walory turystyczne są warte odnotowania.

Atrakcyjność tego miejsca można poczuć szczególnie w jego południowej części, która charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu oraz sporym zalesieniem (bardzo popularny wśród mieszkańców jest górski szlak turystyczny na Łysą Górę oraz Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej). W mieście prężnie rozwijana jest sieć ścieżek rowerowych, co na pewno przypadnie do gustu miłośnikom zwiedzania na dwóch kółkach, szczególnie że taki rowerowy wypad można rozszerzyć o tereny pozamiejskie, gdzie dostępnych jest sporo nieoznakowanych tras.

Jeśli całą naszą podróż zechcielibyśmy zaplanować wyłączając przemieszczanie się autem, to do Dębicy możemy dostać się zarówno koleją (przebiegają tędy 2 szlaki kolejowe – Łódź – Dębica i Kraków – Medyka) jak i samolotem, ponieważ miasto jest położone około 50 kilometrów od Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Dębica to przede wszystkim spora baza noclegowa, oferująca zarówno hotele i spa, jak i bardziej kameralne motele czy zajazdy. Aby się o tym przekonać, wystarczy wpisać frazę hotel Dębica w wyszukiwarkę internetową. Większość z tych miejsc posiada własne restauracje, tak że nie musimy martwić się o to, że pozostaniemy głodni. W okolicznych miejscowościach znaleźć można też obiekty agroturystyczne, w których spróbujemy swojskich produktów.

W szerokiej ofercie znajdziemy nie tylko miejsca, w których odpoczniemy razem z rodziną, ale również i takie gdzie zorganizujemy spotkania biznesowe czy konferencje, ponieważ wiele z obiektów posiada świetnie wyposażone sale konferencyjne podkarpackie. A kiedy już poznamy wszystkie atrakcje jakie proponuje nam to miejsce, Dębica może służyć nam za świetną bazę wypadową do zwiedzania Południa kraju.

Sale konferencyjne na Podkarpaciu

Organizacja konferencji, sympozjów czy szkoleń wymaga wyboru odpowiedniej przestrzeni. Obecnie rynek oferuje szeroką gamę miejsc, w których można organizować wszelkiego rodzaju wydarzenia biznesowe i naukowe. Jednak nie każdy obiekt nadaje się do zorganizowania konkretnego wydarzenia. Hotel typu konferencyjnego to jedno z uniwersalnych miejsc, w którym można przygotować praktycznie każdy rodzaj imprezy. Profesjonalny obiekt hotelowy wyposażony w salę konferencyjną uwzględnia zarówno potrzeby gospodarzy, jak i uczestników danego wydarzenia. Hotele typu konferencyjnego w doskonały sposób łączą oba te aspekty. Pozwalają przecież na przygotowanie wszelkiego rodzaju spotkań, a gościom zapewniają dodatkowe usługi i atrakcje, dzięki którym udział w konferencji czy sympozjum staje się czystą przyjemnością.

Jeżeli chodzi o sale konferencyjne podkarpackie zapewnia kilka miejsc oferujących takie rozwiązania. W przypadku hoteli nasuwa się od razu hotel Dębica dysponujący nowoczesną salą konferencyjną na 100 osób. To tylko jedno z wielu takich miejsc na tym obszarze Polski, za to wyposażone we wszystko co powinna posiadać sala konferencyjna na miarę XXI wieku: projektor i ekran poglądowy, bezprzewodowe mikrofony i bezprzewodowy internet oraz oczywiście mównicę z prawdziwego zdarzenia. Pomieszczenia każdej z 4 sali są klimatyzowane.

To co sprawia, że hotelowa sala konferencyjna, taka jak w hotelu Dębiec, ma istotną przewagę nad innymi tego rodzaju miejscami, to kompletny serwis hotelowo – gastronomiczny na wyciągnięcie ręki. Decydując się na tego typu miejsce na organizację konferencji, można liczyć nie tylko na udostępnienie profesjonalnej sali konferencyjnej, ale również na możliwość zakwaterowania gości w pokojach oraz na zabezpieczenie stosownej oprawy kulinarnej. Jeśli planujemy zorganizować kilkudniowe spotkanie, strzałem w dziesiątkę będzie hotel typu konferencyjnego o odpowiednim standardzie i z odpowiednią bazą noclegową. Hotel Dębica dysponuje w tym wypadku komfortowo wyposażonymi pokojami, ponadto do dyspozycji gości jest również strzeżony parking samochodowy.

Takie konferencje nie muszą się oczywiście ograniczać do nudnych, ciągnących się godzinami wykładów i prelekcji. Po trudach szkoleń i wyczerpujących obradach warto skorzystać z hotelowej restauracji, która dodatkowo daje możliwość organizacji przyjęć, bankietów firmowych czy spotkań integracyjnych. W miesiącach letnich warto zakończyć cykl spotkań konferencyjnych miłym wieczorem przy grillu, w pięknych okolicznościach przyrody, których na Podkarpaciu nie brak. To kolejne kwestie przemawiające za korzystaniem z sali konferencyjnych w podkarpackich hotelach.

Krótka historia rasowego przywódcy

Pewien przedsiębiorca postanowił urozmaicić kiedyś pracę swoją i swoich podwładnych. Pewnego dnia wpadł na pomysł zorganizowania wewnętrznego szkolenia wyjazdowego. Oczywiście jako szef, nie nosił się z zamiarem skalania się najmniejszym nawet zajęciem. Rasowy przywódca niezwłocznie przystąpił do swej roli, czyli delegowania zadań. Za sporządzenie listy osób odpowiedzialna była osobista asystentka. Wybór miejsca i agendę zajęć powierzono dyrektorowi ds. zaopatrzenia. Całą logistykę wziął na siebie koordynator ds. transportu. Catering powierzono firmie zewnętrznej.

Natychmiast po przydziale zadań w firmie zawrzało. Niezliczone dyskusje przerywane były niezliczonymi przerwami na papierosa i kawę. Tematów do debaty było sporo. Zgodnie z zaleceniami prezesa byli organizatorami przedsięwzięcia wiekopomnego, które będą wspominać kolejne generacje firmowej siły najemnej. A więc przede wszystkim miejsce. Czy ma to być pensjonat, hotel Dębica czy ośrodek wypoczynkowy. Po wielu sporach zdecydowano, że najodpowiedniejszym miejscem będzie hotel. Gdy zapadła najważniejsza decyzja, kolejne kwestie były tylko formalnością.

Impreza odbyła się w górskiej miejscowości. W placówce posiadającej kompleks wypoczynkowy, wysoko wykwalifikowaną kadrę. A co najważniejsze wyposażona była w sale konferencyjne podkarpackie, spełniające wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów. Naszym bohaterom dech w piersiach zapierał zarówno sam widok obiektu, jak i ogólna atmosfera górskiej okolicy.

Natychmiast po zakwaterowaniu, główny logistyk w imieniu prezesa zaprosił wszystkich na obiad i symboliczną lampkę szampana. Wznosząc toast, szef wygłosił kwiecistą mowę. Dziękował wszystkim i każdemu z osobna. Najwięcej oczywiście zasług przypisywał sobie. Bo cóż, dzięki jego pomysłowi i wyjątkowemu nadzorowi całe przedsięwzięcie doszło do skutku. Z emfazą artykułował każde słowo. Potem nadzwyczaj szlachetnym gestem wychylił lampkę szampana do dna.

Bóg jeden raczy wiedzieć, czym skończyłaby się cała ta koncepcja, gdyby nie wyjątkowe kompetencje odpowiedzialnych za nią pracowników. To oni zadbali o miejsce, zaprosili wziętych trenerów i zapewnili odpowiednie warunki i atmosferę szkolenia. Wieczorem specjalnie zaproszony i słono opłacony DJ porwał wszystkich w wir zabawy. 

Wyjątkowy event był rzeczywiście długo wspominany w firmie. Głównie z uwagi na to, że po powrocie prezes hojnie nagrodził wszystkich zaangażowanych. Premie były godne ich zaangażowania. A więc: Szanuj szefa swego – możesz mieć gorszego!